ویژه اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

ارسال شده توسط: مدیر سامانه

تعداد دفعات بازدید : 514

تاریخ انتشار : 1396/8/29 -20:58
خبرگزاری ایسنا، پویش ملی دوباره دانشگاه را پوشش خبری داد

http://bojnourd.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=44746

 

عضو هیات علمی دانشگاه بجنورد از راه اندازی "پویش ملی دوباره دانشگاه" خبرداد.

حسین اسکندری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، اظهارکرد: برای نخستین بار «پویش ملی دوباره دانشگاه» با همفکری و همراهی گروهی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های کشور راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: "پویش ملی دوباره دانشگاه " با هدف اصلاح رویکردها و سیاست های علمی کشور توسط  عده ای از اساتید دانشگاهی ایجاد شده است.

اسکندری با بیان اینکه این کمپین به هیچ گروه، حزب و تشکل سیاسی و صنفی وابسته نیست، افزود: هدف این پویش فقط نقد و ارائه بازخورد به مسئولان و سیاست‌گذاران علمی کشور است.

وی با بیان اینکه بسیاری از اساتید از آنچه در سال‌های اخیر بر آموزش عالی گذشته و می‌گذرد خشنود نیستند، گفت: برخی از صاحب نظران این حوزه، به شیوه‌های گوناگون، سیاست‌ها و رویکردهای آموزش عالی را در قالب کتاب، مقاله، سخنرانی، میزگرد تلویزیونی، مصاحبه مطبوعاتی و مانند آن مورد نقد قرار داده‌اند.

اسکندری یادآورشد: با وجود بازخوردهای خیرخواهانه و نقدهای مشفقانه، سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دهه گذشته تاکنون، تغییر چندانی نکرده، به همین سبب گروهی از همکاران دانشگاهی تصمیم گرفتند تا با راه‌اندازی یک پویش ملی در نقد وضعیت موجود، مسیری نیازموده را نیز بیازمایند. 

وی افزود: همکارانی از دانشگاه های بجنورد، تهران،تبریز، اصفهان، بیرجند، آیت‌الله بروجردی،  حکیم سبزواری، شهید چمران اهواز، شهید باهنر کرمان وکوثر در راه اندازی این کمپین مشارکت داشته اند.

وی یادآورشد: متن نامه این کمپین به صورت مکتوب، به دفتر مقام معظم رهبری، شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم تحقیقات و فناوری ارسال و نتیجه آن پی گیری خواهد شد.