ویژه اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

ارسال شده توسط: مدیر سامانه

تعداد دفعات بازدید : 1001

تاریخ انتشار : 1396/10/14 -22:36
دعوت از اساتید در دوران پساتلگرام

امام باقر ع: اگر علما نصیحت را پنهان دارند، خیانت کرده اند. کلینی، کافى، ج ۸، ص 

 پویش ملی دوباره دانشگاه، به علت مسدود شدن پیامرسان تلگرام، فعلا از ایمیل برای اطلاع رسانی استفاده می کند. اخیرا پیام زیر به برخی از اساتید ارسال شد. 

به نام خدا

همکاران دانشگاهی سلام بر شما؛

چندی است گروهی از اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور، در راستای رسالت اجتماعی خویش، حرکتی را تحت عنوان «پویش ملی دوباره دانشگاه» آغاز کرده اند. هدف این پویش، نقد سیاست های علمی کشور است. خوشبختانه تا همین لحظه بیش از 900 نفر از اساتید دانشگاه های کشور (اکثراً دانشگاه های دولتی وابسته به وزارت علوم) از این حرکت حمایت کرده اند (بیش از 40 نفر استاد تمام، بیش از 100 نفر دانشیار و باقی استادیار و مربی). از جمله حامیانی که از سر لطف و فارغ از هراس اجتماعی و به دور از محافظه کاری های رایج، اجازه داده اند نامشان اعلام شود با افتخار می توان به اسامی زیر اشاره کرد:

دکتر مهدی گلشنی، استاد فیزیک صنعتی شریف و چهره ماندگار کشور

دکتر خسرو باقری، استاد نظریه پرداز دانشگاه تهران، در فلسفه تعلیم و تربیت

دکتر نعمت الله فاضلی، استاد صاحب نام جامعه شناسی، پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی

دکتر محمود مهرمحمدی، استاد برنامه ریزی درسی دانشگاه تربیت مدرس، رئیس سابق دانشگاه فرهنگیان کشور

دکتر سیدحسن اسلامی اردکانی، استاد دین پژوهشی، دانشگاه ادیان و مذاهب

دکتر ابولفضل رنجبر نوعی، استاد برق دانشگاه نوشیروانی بابل

دکتر کورش عشقی، استاد صنایع، دانشگاه صنعتی شریف.

با علم به اینکه مشغله های فراوانی دارید، از شما دعوت می شود که به حرمت علم و به خاطر آینده این آب و خاک، چند دقیقه ای را به مطالعه متن بیانیه اختصاص دهید و اگر در آن حقانیتی یافتید، با وارد کردن اطلاعات خود-که البته محرمانه خواهد بود- از این پویشِ علمی و غیرسیاسی حمایت فرمایید. امید است که با پشتیبانی ایزد یکتا، و حسن اعتماد شما، این همدلی و همراهی، زمینه اصلاحات آتی در آموزش عالی را فراهم آورد؛ که اگر این مهم در کوتاه مدت حاصل نشد، کمترین دستاور پویش این خواهد بود که بانیان و حامیان آن بر اساس آیه شریفه وَ مَا عَلَيْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ الْمُبِينُ (و بر ما وظيفه‏ اى جز رسانيدن آشكار پيام نيست)، به وظیفه اخلاقی و میهنی خویش عمل کرده و در پیشگاه خدا و خلق خدا حجتی خواهند داشت.

 

با آرزوی سربلندی ایران و ایرانیان